Statistieken

Winnaars halve marathon

Jaar Heren Tijd Dames Tijd
2017 Dawit Wolde, Ethiopië 1.02.41 Desi Jisa, Bahrein 1.12.08
2016 Yekeber Bayabal, Ethiopië 1.08.08 Genet Yalew, Ethiopië 1.19.02
2015 Azmeraw Mengist, Ethiopië 1.03.01 Purity Cherotich, Kenia 1.11.40
2014 Ayele Abshero, Ethiopië 1.02.52 Guteni Schone, Ethiopië 1.11.55
2013 Abera Kuma, Ethiopië 1.01.20 Helah Kiprop, Kenia 1.10.55
2012 Dawit Wolde, Ethiopië 1.00.46 Meseret Haily, Ethiopië 1.11.18
2011 Ayele Abshero, Ethiopië 1.02.23 Abebech Afework, Ethiopië 1.12.53
2010 Afgelast
2009 Wilson Kipsang, Kenia 1.05.35 Workita Ayanu, Ethiopië 1.16.32
2008 Mulugeta Wami, Ethiopië 1.04.33 Shuru Deriba, Ethiopië 1.13.22
2007 Eshete Wondimu, Ethiopië 1.04.14 Hilda Kibet, Kenia 1.13.25
2006 Kamiel Maase 1.03.29 Susan Chepkemei, Kenia 1.12.16
2005 Robert Cheboror, Kenia 1.03.35 Hilda Kibet, Kenia 1.13.18
2004 William Kipsang, Kenia 1.04.50 Jane Ekimat, Kenia 1.17.40
2003 Luc Krotwaar 1.03.43 Lornah Kiplagat, Kenia 1.12.29
2002 Wilson Kigen, Kenia 1.02.40 Susan Chepkemei, Kenia 1.11.39
2001 Kamiel Maase 1.03.42 Susan Chepkemei, Kenia 1.10.36
2000 Wilson Kigen, Kenia 1.02.38 Tegla Loroupe, Kenia 1.12.10
1999 Greg van Hest 1.01.19 Irma Heeren 1.10.03
1998 German Silva, Mexico 1.03.05 Tegla Loroupe, Kenia 1.11.47
1997 John Kiprono, Kenia 1.05.07 Tegla Loroupe, Kenia 1.13.03
1996 Elija Lagat, Kenia 1.03.10 Tegla Loroupe, Kenia 1.15.19
1995 Getaneh Tessema 1.03.56 Tegla Loroupe, Kenia 1.11.57
1994 John Kiprono, Kenia 1.04.47 Tegla Loroupe, Kenia 1.13.29
1993 Phillimon Hanneck, Zimb. 1.04.04 Tegla Loroupe, Kenia 1.10.41
1992 Joseph Keino, Kenia 1.03.37 Helena Barocsi, Hongarije 1.12.18
1991 Tonnie Dirks 1.05.12 Alena Peterkova, Tjechië 1.15.03
1990 Marti ten Kate 1.03.32 Carla Beurskens 1.13.25
1989 Henrik Jorgensen, Denem. 1.05.28 Dorthe Rasmussen, Denem. 1.14.45
1988 Marti ten Kate 1.03.25 Kersti Jacobsen, Denem. 1.14.55
1987 Mike Bishop, Engeland 1.05.11 Magda Ilands, België 1.19.30
1986 Henrik Jorgensen, Denem. 1.07.07 Carla Beurskens 1.18.16
1985 Peter Rusman 1.10.21 Wilma Rusman 1.22.21
1984 Alex Hagelsteens, België 1.06.37 Francine Peeters, België 1.18.20
1983 Marti ten Kate 1.06.45 Annie van Stiphout 1.21.30
1982 Alex Hagelsteens, België 1.06.59 Ingrid Kristiansen, Noor. 1.17.06
1981 Steve Kenyon, Engeland 1.08.03 Marja Wokke 1.21.21
1980 Gerard Mentink 1.07.03 Marja Wokke 1.19.35
1979 Gerard Tebroke 1.15.50 Marja Wokke 1.27.55
1978 Theo Verbeek 1.06.25 Marja Wokke 1.19.45
1977 Theo Geutjes 1.08.40 Corrie Konings 1.24.00
1976 Barry Kneppers 1.11.46 Corrie Konings 1.26.00
1975 Johan Kijne 1.11.15 Hennie Visserman 1.38.00
1974 Geert Jansen 1.14.12 Quirien Kossen 1.41.40
1973 Joop Smit 1.14.15 Plonie Scheringa 1.40.00

 

Winnaars kwart marathon

Jaar Heren Tijd Dames Tijd
2017 Lukas van Assche 36.31 Fanos Tekle 40.15
2016 Kamiel Jacobs 39.30 Laura Mohlmann 45.46
2015 Wouter Dilling 34.47 Geranne Molenaar 44.44
2014 Roel Verhagen 38.23 Jacelyn Gruppen 42.43
2013 Maarten Zeegers 38.10 Suzanne van der Weide 45.16
2012 Robert Hogerwerf 45.15 Amy van den Broek 45.15
2011 Bjorn Kristian Nat 39.27 Evelien Ruijters 41.09
2010 Afgelast
2009 Niels Jong 38.14 Suzan Nieman 43.17
2008 Youri Severin 36.32 Mechteld Panhuysen 42.23
2007 Tjardo Visser 43.57 Mechteld Panhuysen 43.57
2006 Pim Molenaar 38.02 Sanne Woertink 45.42
2005 Pim Molenaar 37.22 Inge te Winkel 43.05

 

Snelst gelopen tijden in Egmond

Mannen onder 1.04.30
Naam Land Tijd Jaar
Dawit Wolde Ethiopië 1.00.46 2012
Gideon Kipketer Kenia 1.01.03 2012
Samuel Tsegay Eritrea 1.01.09 2012
Greg van Hest Nederland 1.01.19 1999
Abera Kuma Ethiopië 1.01.20 2013
Vincent Kipruto Kenia 1.01.36 2013
Bonsa Diba Ethiopië 1.01.53 2013
Wilfred Kirwa Kenia 1.01.57 2013
Kamiel Maase Nederland 1.02.10 1999
Assefa Belete Ethiopië 1.02.12 2012
Bantayehu Assefa Ethiopië 1.02.16 2013
Marco Gielen Nederland 1.02.23 1999
Ayele Abshero Ethiopië 1.02.23 2011
Sammy Kitwara Kenia 1.02.25 2013
Yekeber Bayabel Ethiopië 1.02.27 2013
Wilfred Kirwa Kenia 1.02.34 2012
Philemon Yator Kenia 1.02.36 2013
Wilson Kigen Kenia 1.02.40 2002
Dawit Wolde Ethiopië 1.02.41 2017
Wilson Kigen Kenia 1.02.41 2000
Paul Biwott Kenia 1.02.42 2002
Abdi Nageeye Nederland 1.02.43 2017
Ghirmay Ghebreslassie Eritrea 1.02.43 2017
Kalipus Lomwai Kenia 1.02.44 2017
Luc Krotwaar Nederland 1.02.46 2002
Michel Butter Nederland 1.02.46 2013
Christopher Cheboiboch Kenia 1.02.48 2002
David Ngetich Kenia 1.02.49 1999
Kamiel Maase Nederland 1.02.50 2000
Tesfaye Tola Ethiopië 1.02.51 2000
Ayele Abshero Ethiopië 1.02.52 2014
Wilfred Kirwa Kenia 1.02.53 2011
Tesfaye Abera Ethiopië 1.02.53 2017
Ekiud Kurgat Kenia 1.02.55 1999
Gideon Kipketer Kenia 1.02.56 2014
Worku Bekila Ethiopië 1.02.58 1999
Khalid Choukoud Nederland 1.02.58 2013
Azmeraw Mengist Ethiopië 1.03.01 2015
Greg van Hest Nederland 1.03.02 2000
Ezrah Sang Kenia 1.03.02 2014
German Silva Mexico 1.03.08 1998
Elijah Lagat Kenia 1.03.10 1996
Abebe Dinkesa Ethiopië 1.03.10 2011
Vincent Rousseau België 1.03.11 1996
Greg van Hest Nederland 1.03.11 1998
Tadesse Woldemeskel Ethiopië 1.03.12 1996
Khalid Choukoud Nederland 1.03.13 2012
Michel Butter Nederland 1.03.13 2012
Fabiano Joseph Tanzania 1.03.16 2011
Michael Mutai Kenia 1.03.19 2011
Jesper van der Wielen Nederland 1.03.20 2012
Joseph Mereng Kenia 1.03.21 1998
Paul Evans Engeland 1.03.23 1998
Marti ten Kate Nederland 1.03.25 1988
Nicholas Kipkemboi Kenia 1.03.26 2012
Aiduna Aitnafa Nederland 1.03.28 1999
Kamiel Maase Nederland 1.03.29 2006
Wilson Kigen Kenia 1.03.30 2006
Abiyotte Guta Ethiopië 1.03.30 2006
Marti ten Kate Nederland 1.03.32 1990
Robert Cheboror Kenia 1.03.35 2005
Youssouf Doukal Djibouti 1.03.36 1990
Luc Krotwaar Nederland 1.03.36 1999
Jason Mbote Kenia 1.03.36 2005
Bonsa Diba Ethiopië 1.03.36 2015
Joseph Keino Kenia 1.03.37 1992
Solomon Tsige Ethiopië 1.03.37 2006
Noureddine Htaibi Marokko 1.03.38 2013
Tom Wiggers Nederland 1.03.40 2013
Mathew Birir Kenia 1.03.41 2000
Tonnie Dirks Nederland 1.03.42 1992
Kamiel Maase Nederland 1.03.42 2001
René Gotlieb Nederland 1.03.43 1999
Luc Krotwaar Nederland 1.03.43 2003
William Kipsang Kenia 1.03.43 2006
Hugo van den Broek Nederland 1.03.45 2002
Leonard Korir Kenia 1.03.45 2014
Wilson Kipsang Kenia 1.03.47 2001
Abdi Nageeye Nederland 1.03.47 2013
Abdi Nageeye Nederland 1.03.48 2014
Jamal Baligha Marokko 1.03.50 2006
Henrik Jorgensen Denemarken 1.03.53 1988
John Mwangangi Kenia 1.03.53 2015
Jesper van der Wielen Nederland 1.03.55 2014
Getaneh Tessema Nederland 1.03.56 1995
Eluid Kibet Kenia 1.03.57 1998
Enock Kiptoo Keter Kenia 1.03.57 2001
Abdi Nageeye Nederland 1.03.59 2015
Martin Lauret Nederland 1.04.00 1999
Mitke Girma Ethiopië 1.04.00 2014
Abdi Nageeye Nederland 1.04.01 2012
German Silva Mexico 1.04.03 2000
Abdelhabi El Hachimi Marokko 1.04.03 2011
Phillimon Hanneck Zimbabwe 1.04.04 1993
Benjamin Barbier België 1.04.06 2012
Samson Loywapet Kenia 1.04.07 2000
Thomas Poesiat Nederland 1.04.07 2012
Wilon Kigen Kenia 1.04.08 2005
Aiduna Aitnafa Nederland 1.04.09 2000
Bert van Vlaanderen Nederland 1.04.10 1992
Lucas Rotich Kenia 1.04.10 2015
Rob de Brouwer Nederland 1.04.11 1988
John Vermeule Nederland 1.04.12 1990
Marco Gielen Nederland 1.04.12 1995
Luke Kibet Kenia 1.04.12 2005
Eshete Wondimu Ethiopië 1.04.14 2007
Said Guermali Marokko 1.04.16 1995
Guy Fays België 1.04.17 1999
Bernard Kipyego Kenia 1.04.17 2015
Marnix Goegebeur België 1.04.20 1993
Fransua Woldemariam Nederland 1.04.20 1998
Marco Gielen Nederland 1.04.20 1998
Gilbert Yegon Kenia 1.04.22 2011
Fransua Woldemariam Nederland 1.04.23 1999
Jeroen van Damme Nederland 1.04.24 2002
Koen Raymaekers Nederland 1.04.25 2011
Getaneh Tessema Nederland 1.04.27 1993
Julius Gidabuday Tanzania 1.04.27 1998
Juwawo Wirimai Zimbabwe 1.04.27 2007
Khalid Choukoud Nederland 1.04.27 2011
Khalid Choukoud Nederland 1.04.30 2014

 

Vrouwen onder 1.14.00
Naam Land Tijd Jaar
Irma Heeren Nederland 1.10.03 1999
Tegla Loroupe Kenia 1.10.27 1999
Susan Chepkemei Kenia 1.10.36 2001
Tegla Loroupe Kenia 1.10.41 1993
Helah Kiprop Kenia 1.10.55 2013
Flomena Chepchirchir Kenia 1.10.56 2013
Susan Chepkemei Kenia 1.11.04 1999
Yebrgual Melese Ethiopië 1.11.14 2013
Meseret Haily Ethiopië 1.11.18 2012
Florence Kiplagat Kenia 1.11.21 2012
Lornah Kiplagat Kenia 1.11.24 1999
Susan Chepkemei Kenia 1.11.39 2002
Purity Cherotich Kenia 1.11.40 2015
Hilda Kibet Nederland 1.11.45 2012
Tegla Loroupe Kenia 1.11.47 1998
Joyce Chepchumba Kenia 1.11.48 1999
Flomena Chepchirchir Kenia 1.11.48 2012
Guteni Schone Ethiopië 1.11.55 2014
Tegla Loroupe Kenia 1.11.57 1995
Natalie Sorokivskaja Rusland 1.12.05 1993
Desi Jisa Bahrein 1.12.08 2017
Azemera Abreha Ethiopië 1.12.11 2017
Tegla Loroupe Kenia 1.12.14 2000
Ivy Kibet Kenia 1.12.14 2017
Susan Chepkemei Kenia 1.12.16 2006
Joyce Chepchumba Kenia 1.12.17 1995
Helena Barcosi Hongarije 1.12.18 1992
Hilda Kibet Nederland 1.12.21 2006
Tegla Loroupe Kenia 1.12.27 1992
Lornah Kiplagat Nederland 1.12.29 2003
Flomena Chepchirchir Kenia 1.12.32 2014
Meseret Hailu Ethiopië 1.12.32 2015
Soumiya Labani Marokko 1.12.34 2012
Tejitu Siyum Ethiopië 1.12.50 2017
Anura Catuna Roemenië 1.12.52 1998
Abebech Afework Ethiopië 1.12.53 2011
Workitu Ayanu Ethiopië 1.12.56 2011
Marleen Renders België 1.12.58 1999
Gladys Chesir Kenia 1.12.58 2015
Adriënne Herzog Nederland 1.12.58 2014
Tegla Loroupe Kenia 1.13.03 1997
Caroline Kilel Kenia 1.13.06 2014
Valentine Kibet Kibet 1.13.07 2013
Carlien Harms Nederland 1.13.10 1993
Flomena Chepchirchir Kenia 1.13.10 2011
Lornah Kiplagat Nederland 1.13.12 1998
Simone Staicu Roemenië 1.13.14 1999
Hilda Kibet Nederland 1.13.18 2005
Shuru Deriba Ethiopië 1.13.22 2008
Carla Beurskens Nederland 1.13.25 1990
Hilda Kibet Nederland 1.13.25 2007
Gete Wami Ethiopië 1.13.25 2007
Ilse Pol Nederland 1.13.27 2012
Tegla Loroupe Kenia 1.13.29 1994
Heleen Plaatzer Nederland 1.13.29 2012
Nadezhda Ilyina Rusland 1.13.34 1998
Tiruwork Mekonnen Ethiopië 1.13.34 2008
Shitaye Gemechu Ethiopië 1.13.36 2002
Andrea Deelstra Nederland 1.13.37 2012
Lucy Macharia Kenia 1.13.37 2013
Lornah Kiplagat Nederland 1.13.38 2000
Hellen Kimutai Kenia 1.13.38 2005
Melkam Gisaw Ethiopië 1.13.48 2011
Valentine Kibet Kenia 1.13.52 2014
Marleen Renders België 1.13.55 1997
Nadezha Wijenberg Nederland 1.13.56 2000
Ruth van der Meijden Nederland 1.13.58 2017

 

Winnaars Businessloop

Jaar Bedrijf Tijd/Punten Aantal teams
2017 PostNL 6.34.55 uur Totaal 202 teams
2016 PostNL 7.01.48 uur Totaal 259 teams
2015 PostNL 6.39.44 uur Totaal 248 teams
2014 PostNL 7.07.46 uur Totaal 232 teams
2013 PostNL 6.58.28 uur Totaal 222 teams
2012 PostNL 6.28.46 uur Totaal 209 teams
2011 TNT 6.52.18 uur Totaal 138 teams
2010 Afgelast
2009 TNT 6.42.45 uur Totaal 340 teams
2008 TNT 6.30.21 uur Totaal 350 teams
2007 TNT 6.28.29 uur Totaal 348 teams
2006 TNT 6.22.45 uur Totaal 248 teams
2005 TPG Post 6.29.42 uur Totaal 204 teams
2004 TPG Post 6.37.30 uur Totaal 170 teams
2003 TPG Post 6.28.26 uur Totaal 157 teams
2002 PTT Post 6.30.49 uur Totaal 146 teams
2001 Aart Stigter sportcentrum 6.29.17 uur Totaal 140 teams
2000 PTT Post 6.41.12 uur Totaal 113 teams
1999 ABN AMRO Bank NV 6.21.25 uur Totaal 77 teams
1998 PTT Telecom 6.35.17 uur Totaal 57 teams
1997 PTT Telecom 6.47.29 uur Totaal 53 teams
8 KM
Politie Kennemerland 3.04.09 uur
1996 ABN AMRO Bank 6.45.27 uur Totaal 47 teams
8 KM
Rabobank 3.32.11 uur Totaal 6 teams
1995 ABN AMRO Bank 6.37.13 uur Totaal 35 teams
8 KM
KPMG 3.12.19 uur Totaal 5 teams
1994 Die Port van Cleve 6.41.53 uur Totaal 41 teams
8 KM
Nike Holland 3.08.27 uur Totaal 5 teams
1993 Runnersworld 6.30.16 uur Totaal 45 teams
1992 PTT Post 1 6.14.16 uur Totaal 48 teams
1991 KLM Nederland 49 punten Totaal 30 teams
1990 KLM Nederland 59 punten Totaal 29 teams
1989 Agfa-Gevaert 45 punten Totaal 15 teams
1988 Postbank 54 punten Totaal 10 teams


Aantal inschrijvingen

Jaar Aantal
2017 17.787 inschrijvingen
2016 17.336 inschrijvingen
2015 17.381 inschrijvingen
2014 17.739 inschrijvingen
2013 17.268 inschrijvingen
2012 15.937 inschrijvingen
2011 16.990 inschrijvingen
2010 17.713 inschrijvingen
2009 16.778 inschrijvingen
2008 16.448 inschrijvingen
2007 15.667 inschrijvingen
2006 13.495 inschrijvingen
2005 14.379 inschrijvingen
2004 12.400 inschrijvingen
2003 11.030 inschrijvingen
2002 11.200 inschrijvingen
2001 10.550 inschrijvingen
2000 10.370 inschrijvingen
1999 9.500 inschrijvingen
1998 9.700 inschrijvingen
1997 6.500 inschrijvingen
1996 6.950 inschrijvingen
1995 5.700 inschrijvingen
1994 7.100 inschrijvingen
1993 7.400 inschrijvingen
1992 7.800 inschrijvingen
1991 7.700 inschrijvingen
1990 6.850 inschrijvingen
1989 7.000 inschrijvingen
1988 7.750 inschrijvingen
1987 7.300 inschrijvingen
1986 6.550 inschrijvingen
1985 4.450 inschrijvingen
1984 5.150 inschrijvingen
1983 6.150 inschrijvingen
1982 4.650 inschrijvingen
1981 4.800 inschrijvingen
1980 4.200 inschrijvingen
1979 2.050 inschrijvingen
1978 3.700 inschrijvingen
1977 3.200 inschrijvingen
1976 1.950 inschrijvingen
1975 1.700 inschrijvingen
1974 1.000 inschrijvingen
1973 1.100 inschrijvingen


Records

Nederlands record halve marathon
Mannen
Greg van Hest 1.01.10 1999 Den Haag
Vrouwen
Lornah Kiplagat 1.06.26 2007 Udine

 

Parcoursrecord Halve Marathon
Mannen
Dawit Wolde (Ethiopië) 1.00.46 2012
Vrouwen
Irma Heeren (Nederland) 1.10.03 1999

 

Parcoursrecord kwart marathon
Mannen
Lukas van Assche (België) 36.31 2017
Vrouwen
Fanos Tekle (Nederland) 40.15 2017

Mis niets en schrijf je in op de nieuwsbrief

Schrijf je in voor de nieuwsbrief